Autor

Marcin Szumański - autor bloga

Marcin Szumański – autor

Marcin Szumański, założyciel bloga Wsubiektywie.pl. Urodzony w listopadzie 1983 roku, łazi własnymi ścieżkami i robi wszystko, by łączyć przyjemne z pożytecznym. Zawodowy bloger, fotograf amator i współautor bestselleru wydawnictwa Helion – „Joomla! Podręcznik administratora systemu”.

Na co dzień działa aparatami Olympus E-System, do których podłącza systemowe obiektywy Zuiko Digital i Sigma i nie boi się manualnych stałek, a jak trzeba, to błyska systemowymi FL-kami. Najwięcej frajdy czerpie jednak z fotografowania analogiem: trafił się mu doskonale utrzymany, czarny Porst C-TL (produkowany w połowie lat 70 XX wieku), do którego systematycznie kompletuje „szklarnię”. Powoli do przodu, by rozwijać się i szukać czegoś więcej, niż photoshopka po autopstryku.

W fotografii ceni przede wszystkim naturalność i moment. Zdjęcie uważa za udane tylko wtedy, gdy płynie z niego jakaś opowieść i prawdziwość. Fotografia ustawiana, picowana i cackana nie robi na nim wrażenia. Podobnie też podchodzi do tematu obróbki, której ingerencja w treść zdjęcia powinna być jak najmniejsza, a już pod żadnym pozorem nie może oszukiwać oglądającego i przedstawiać nieprawdy. Prawdziwy nieład ponad sztuczny porządek.

Profil autora na Facebooku