Stary Cmentarz w Tarnowie

Stary Cmentarz w Tarnowie

Stary Cmentarz w Tarnowie

Czytaj całość na fotoblogu…

Podziel się tym wpisem:
 • Wykop
 • Facebook
 • Blip
 • Śledzik
 • Google Buzz
 • Twitter
 • Flaker
 • Gadu-Gadu Live

7 komentarzy

 1. Piotrek napisał(a):

  postraszyłeś, a wcale nie jest tak źle. Fajne i niektóre bardzo fajne kadry, widzę też delikatny crossefect, ale z tym mogę się mylić, bo podobny efekt można uzyskac na wiele innych sposobów ;)

 2. Mirek napisał(a):

  Muszę Ci powiedzieć, że podoba mi się ta cała relacja z cmentarza, masz naprawdę dobre oko do reportażu. Potrafisz wypatrzeć takie sytuacyjne kontrasty jak na 35. A ja to tylko jęczałem, że nie ma takiego światła jak chciałem. Ciekawe dla mnie jest też to, że byliśmy w tym samym miejscu i czasie a widzieliśmy zupełnie co innego! Tylko ja żebym coś opublikował to musi mnie dopiero pogonić pewien nasz kolega. A ten sympatyczny pan sprzątał rano za każdym razem kiedy tam byłem.
  @Piotrek, nie wiem czy Marcin jakoś specjalnie obrabiał, ale wydaje mi się, że to efekt mocno rozproszonego światła bardzo wczesnego i zimnego poranka i typowego dla takich warunków balansu, przy czym jego aparat (albo obróbka) daje większy kontrast (niż np. mój C 20d) co może wydawać się, że to lekki cross. Oczywiście najlepiej jak wypowie się sam Autor bo nie wiem czy mam rację.

 3. Jano napisał(a):

  całkiem udana seria, przyznaj się, ze z niewyspaniem to był blef ;-))) podobają mi się szczególnie zdjęcia na szerokim kącie z bliska, widać że do perfekcji opanowałes takie ujęcia i potwierdziełś to o czym pisałeś (Najlepsze ujęcia trzeba sobie wychodzić). Jest kilka zdjęć które moim skromnym zdaniem odstają od reszty, ale seria jest naprawdę udana i jeśli rzeczywiście brakło porannego słońca, jak napisał @Mirek to wielka szkoda :-(

 4. Mariusz napisał(a):

  Hmm. Zdjęcia całkiem całkiem. Co oznaczają słupki dla niepełnosprawnych na cmentarzu? Raczej nie chodzi o miejsca parkingowe. Czyżby jakieś specjalne ścieżki? Pierwszy raz sie z tym spotykam.

 5. Marcin Szumański napisał(a):

  @Piotrek, trafiłeś z tym crossem :) użyłem go, żeby nieco ożywić mchy, które na zdjęciach nie rzucały się w oczy tak bardzo, jak na żywo. Cel osiągnąłem, mam nadzieję, że nie przesadziłem…

  @Mirek, miałeś powód by jęczeć, w końcu potrzebowałeś tego światła do swojej koncepcji :) Ciekaw jestem, jakby ten cmentarz wyglądał we mgle… Co do 35, to przyznam się, że bardziej zależało mi na samej tej pani, aby właśnie z daleka, między grobami ustrzelić jej zdjęcie. Niestety, bardzo ruchliwa była to kobieta i ciągle znikała za jakimś grobem, ale nie odpuszczałem i moja cierpliwość została nagrodzona właśnie takim kadrem :)

  Co do matryc, to chyba podeślę Ci jakiegoś RAWa z mojego aparatu, bo to nie jest tak do końca, że mam kontrasty od zaraz. Surowizna wygląda bezbarwnie, jakby za mgłą; niezbyt żywe kolory, brak białego i czerni (same szarości) i pod tym względem raczej nie różni się zbytnio od innych. Różnica polega na tym, że u mnie zdecydowanie łatwiej jest zdjęcie w jasnych jego obszarach przepalić, a gdy tak się stanie, wtedy nie ma już z czego wyciągać szczegółów. Ale nauczyłem się już z tym jakoś żyć i jakoś sobie radzę ;)

  @Jano, jeśli nie wierzysz na słowo, to trudno :) Byłem cholernie zmęczony, w trakcie mówienia zdarzyło mi się zapomnieć myśl, którą chciałem przekazać, nawet język parę razy mi się zaplątał ;) Jak byłem młodszy, to jakoś łatwiej znosiłem długie dystansy bez snu…

  @Mariusz, wydaje mi się, że boczne alejki, w które niepełnosprawni na wózkach mogą wjechać i się po niech poruszać. Te boczne alejki wyłożone były kostką, a główna aleja w trakcie remontu, ale ledwie żywy nie skupiałem uwagi na tabliczkach i tym, czego one dotyczą :) Cmentarz najwidoczniej zmienia charakter i staje się jednym z zabytków, które miasto wystawia na pastwę turystów, a takowe miejsca charakteryzują się m.in. mnóstwem rozmaitych tablic. To mój osobisty wniosek, ale mogę się mylić.

 6. Mirek napisał(a):

  Te oznaczone alejki są rzeczywiście dostosowane dla osób na wózkach. Dziś usłyszałem opinię od osoby znającej temat, że ten tarnowski cmentarz należy do tych lepiej utrzymanych w Polsce. Myślę jednak, że to dobrze jeśli ktoś myśli o zwiedzających i stara się przybliżyć ładny kawałek historii (mimo iż lubię miejsca takie nieodkryte) a tłumów i tak tam nie ma, więc można wybrać się w spokoju na ciekawy spacer. Za to na innym tarnowskim cmentarzu można spotkać całe autokary z Izraela… Jakoś nie pamiętam żeby Marcinowi plątał się język ale ja też byłem niewyspany…

 7. Konrad napisał(a):

  Kurcze, co za wstyd. Często jestem w tamtej okolicy, przechodzę koło tego cmentarza i tak sobie nieraz myślałem, że kiedyś tam wstąpię i też coś pofocę. A tu proszę, goście z Dębicy przyjechali i sprawę załatwili :)

  Ciekawy obiekt do zdjęć to również Pomnik Ofiar Wojny i Faszyzmu, który znajduje obok wejścia na cmentarz i drewniany kościółek z sąsiedztwa. A może też je przerobiłeś i coś możesz zaprezentować?