Góra Śmierci – Pustków Osiedle k/Dębicy

Czytaj całość na fotoblogu…

Podziel się tym wpisem:
 • Wykop
 • Facebook
 • Blip
 • Śledzik
 • Google Buzz
 • Twitter
 • Flaker
 • Gadu-Gadu Live

12 komentarzy

 1. Piotrek napisał(a):

  Trochę jakby ciemnawo, ale jest w tym klimat. Kilka zdjęć = palce lizać! Mam na myśli 6, 11, 12, 21. Schody też ciekawe, ale to już inny temat.

  Myślę, że niedziela nie była dla ciebie aż taka zła :P

 2. Jurgi napisał(a):

  Tak jak się spodziewałem – zdjęcia, które dla ciebie są słabe, dla mnie byłyby osiągalne tylko przypadkiem. :P

 3. Mirek Bystrek napisał(a):

  No to przesadziłeś z tym narzekaniem, ale rozumiem rzadko jest się zadowolonym może to i dobrze. Potrafisz zrobić dobre ujęcia, mnie się spodobały 4,11,12,17,23. No i lubię jak się zauważa detale jak na 18! Schodów tylko bym tu nie wrzucał. Ciekawi mnie jak by to miejsce wyglądało w mglistych klimatach późnej jesieni?

 4. Marcin Szumański napisał(a):

  @Piotrek, ciemnawo przez ten filtr, którego użyłem na samym końcu… Przed jego zastosowaniem było w sam raz, ale niestety razem z brązowawą tonacją lekko przyciemnia to, co ciemniejsze od bieli i dość mocno pogłębia cienie.

  @Jurgi, schlebiasz ;) Nie powiedziałem, że to są zdjęcia, z których nie jestem, zadowolony, bo tych tu nie pokazałem :D Tu są te, z których jestem umiarkowanie zadowolony lub (w kilku przypadkach) całkiem – co nie zmienia faktu, że to był najcięższy fotograficznie dzień w mojej dotychczasowej karierze…

  @Mirek, usunąłem dwa zdjęcia schodów, ale z pozostałych nie rezygnuję, bo jednak bezpośrednio związane są z tym miejscem.

  We mgle na pewno niesamowicie by wyglądało, pytanie tylko, czy na górze mgła również jest osiągalne. Bo na około nie wątpię; głównie lasy i łąki (choć budują obok autostradę i jeszcze coś vis a vis).

 5. szuman.eu napisał(a):

  […]Aktualne zdjęcia Góry Śmierci (mojego autorstwa) znajdziecie tutaj.[…]

 6. Mirek Bystrek napisał(a):

  @Marcin, masz rację schody powinny być ale te dwa wystarczą. Tych okolic akurat nie znam ale mgła bywa na każdym terenie i na każdej górce, nawet Rysach, chociaż oczywiście najłatwiej o nią na nizinach i w dolinach zwłaszcza w podmokłym terenie. Obserwując pilnie warunki meteorologiczne można z dużym prawdopodobieństwem ją przewidzieć. Nie tak dawno jechałem specjalnie 200 km w pewne miejsce z myślą o mgle i była! Też na wysokiej górce.Przydała się do pejzażu a do makro wspaniale rozpraszała mi silne światło słoneczne. Oczywiście zawsze można się przeliczyć. Moja propozycja to oczywiście tylko taka subiektywna ciekawość zawsze można spróbować.

 7. Marcin Szumański napisał(a):

  Mirku, gdybyś tylko był wstanie przewidzieć mgłę na Górze Śmierci, byłoby super! Bo ja kompletnie się na tym nie znam. Wybralibyśmy się tam wtedy i trochę ciekawych zdjęć przywieźli :)

 8. SpeX napisał(a):

  Z mgłami to prosta sprawa, trzeba się oprzeć tylko na matematyczne. A dokładniej na numerycznych prognozach pogody http://new.meteo.pl/

  Ładujesz sobie przybliżone położenie tej góry (50°6’7″N 21°31’4″E) i patrzysz, kiedy w tej okolicy będzie mgła.

 9. Marcin Szumański napisał(a):

  I trafne są te prognozy?

 10. ewka napisał(a):

  Laik powie, że zdjęcia super… ja jako amator fotograf powiem to samo :) super. Weszłam tu przypadkiem.
  Mail masz podany, jak by koleżanka potrzebowała materiałów do pracy – służę pomocą – też pisałam pracę na temat Gminy Dębica :).
  Pozdrawiam.

  ps. – bardzo stara stronka mojego autorstwa o Pustkowie: http://www.pustkow-osiedle.yoyo.pl/

 11. Wsubiektywie.pl napisał(a):

  […] Osiedle, w której znajduje się słynna Góra Śmierci, o której już tu wspominałem – KLIK. Pojechałem tam na […]

 12. […] zabitych i zmarłych pracowników obozu. O Górze Śmierci swego czasu pisałem, a nie tak dawno odświeżyłem temat na Wsubiektywie.pl, dorzucając tam zdjęcia własnego […]